Taniec towarzyski jest obecnie czymś znacznie więcej niż karnawałową rozrywką. Tańczymy przy każdej okazji, w każdej porze roku, na balach i zabawach, na wczasach, w lokalach i na świeżym powietrzu, na przyjęciach prywatnych. Taniec stał się obowiązkiem towarzyskim, trudno obejść się bez niego.

Minęły czasy, kiedy był przywilejem i domeną ludzi młodych; teraz tańczą wszyscy, bez względu na wiek. Tańczyć może każdy, kto potrafi chodzić bez pomocy laski.

ST Gracja powstała z pasji i miłości do tańca. Założona w 1986 roku (zezwolenie na prowadzenie działalności Nr 1/86 z dn.14.01.1986r. Wydane przez Urząd Wojewódzki w Zielonej Górze) przez Panią Alicję Górską, była pierwszą w Polsce profesjonalną placówką kulturalno – oświatową o specjalizacji taniec.

Szkoła przez lata swojej działalności wykształciła pary klasy międzynarodowej o światowej sławie oraz wielu wspaniałych tancerzy osiągających świetne wyniki na krajowych parkietach (Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski):

Michał Malitowski, Iwona Golczak, Andrzej Sadecki, Karina Nawrot, Dariusz Myćka, Hanna Żudziewicz, Marcin Zawiślak, Katarzyna Kot, Sławomir Miszczak, Dominika Górska, Paweł Jenek, Anna Radomska, Manuel Fawilla, Milena Plonkowska,  Piotr Lewandowski, Agnieszka Szklarz, Filip Wala, Marek Szulgo, Renata Schodnik, Bartosz Lech, Kornelia Kopaczyńska, Tomasz Jaszewski, Alicja Kotarba...

 

Misją szkoły stało się szerzenie wiedzy o tańcu i kultury tańca. Obok zajęć dla tancerzy sportowych, pojawiło się wiele innych. W tej chwili mali tancerze pojawiają się w szkole w wieku lat 4 a najstarsi tańczą w grupach seniorskich. ST Gracja organizuje cykliczne turnieje – Konwaliowy i Mikołajkowy, które na stałe wpisały się w repertuar atrakcji kulturalnych Województwa Lubuskiego.

Nasza szkoła posiada 2 klimatyzowane sale w których odbywają się zajęcia, przestronne szatnie z prysznicami, barek i sklep z artykułami tanecznymi – wszystkie udogodnienia potrzebne abyście poczuli się u nas komfortowo.
Jednak za nasz największy atut uważamy wspaniałą kadrę doświadczonych nauczycieli i instruktorów tańca. Kadra z której możemy być dumni.

30 lat działania naszej szkoły to najlepszy dowód jakości. Zapraszamy Państwa do ST Gracja. Ta szkoła przyjemnie uzależnia :)

Nasi partnerzy

Akceptujemy karty

Początek strony